Udostępnianie prototypu

Udostępnianie prototypu

Po stworzeniu naszego prototypu chcemy go pokazać klientowi lub komukolwiek, kogo opinia jest nam potrzebna.

Do tego służy przycisk SHARE, który znajdziemy w prawym górnym rogu interfejsu programu.

x

Po kliknięciu tego przycisku wyskoczy nam okienko, w którym mamy kilka opcji:

x

Możemy podać adres e-mail osoby, którą chcemy zaprosić do podglądu (can view) lub wspólnej edycji projektu (can edit). Po wpisaniu adresu lub adresów e-mail i wyborze, jakie uprawnienie chcemy dać danej osobie lub danym osobom klikamy “Send invite”.

Zaproszona osoba otrzyma taką wiadomość e-mail jak na poniższym screenie:

x

Po kliknięciu Open in figma zaproszona osoba może przeglądać stworzony projekt bez lub z możliwością jego edycji. Oczywiście wszystko wykona z poziomu przeglądarki, bez konieczności instalowania aplikacji desktopowej.

Nieraz szybszym i wygodniejszym sposobem może być po prostu skopiowanie linku do projektu (klikając “Copy link” w okienku, które pojawia się po kliknięciu “Share”. Wtedy wystarczy podesłać link do osoby lub osób, z którymi chcemy się podzielić projektem. Obok napisu “Anyone with the link” warto ustawić, czy chcemy, aby osoby z linkiem mogły tylko przeglądać, czy także edytować projekt.


Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google polityka prywatności Google i regulamin Google.

logo

Copyright © 2021 CodeHub.pl