Tworzenie prototypu

Tworzenie prototypu

Przed rozpoczęciem projektowania na naszym komputerze warto rozrysować sobie szkic na kartce papieru lub na tablecie. W kursie przedstawimy to na rysunkach z użyciem tabletu, ale to tak naprawdę nic nie zmienia. Tak więc weź kartkę papieru lub twój tablet i rozrysuj każdą podstronę i rozmieść na niej poszczególne elementy, które muszą się znaleźć w naszym projekcie. Metodą prób i błędów poustawiaj odpowiednio wszystkie elementy. Nie musi to być od razu wersja ostateczna, ale taki zabieg ułatwi nam rozpoczęcie projektowania na komputerze i zdecydowanie przyśpieszy pracę.

Tak wyglądają 3 głównej podstrony, które naszkicowaliśmy przed stworzeniem swojego serwisu społecznościowego “SmileClub”

x

Jak widzicie chodzi głównie o to, żeby wiedzieć, które elementy mają się znajdować w danych miejscach. Jeśli tworzysz szkice dla siebie to nie muszą być estetyczne, ale jeśli robisz to dla klienta, żeby upewnić się, że rozłożenie elementów będzie mu pasowało to możesz poświęcić więcej czasu i przygotować szkice w programach graficznych, dzięki czemu będą bardziej estetyczne i przejrzyste dla osoby, która na co dzień nie jest projektantem.

Szkic powinniśmy narysować sobie zarówno dla wersji mobilnej, jak i webowej.


Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google polityka prywatności Google i regulamin Google.

logo

Copyright © 2021 CodeHub.pl